ikona pro mobilní zařízení
Přepnout menu
Můj košík
Zavřít
 • Menu
 • Nastavení

Blog

 1. Milovníci iPhonů pozor!

  Milovníci iPhonů pozor!  Již letos má přijít na scénu všemi očekávaná novinka iPhone 8. Má být doslova mimořádný.

  Koncept počítá s bezrámečkovým OLED displejem, s upuštěním od fyzického domovního tlačítka, který nahradí další vrstva dotykového displeje, pravděpodobně s možným bezdrátovým nabíjením. Podle dosavadních zpráv by se mohly objevit hned 3 velikosti displeje – se 4,7″, 5,0″ a 5,5″. Voděodolnost má být nadále zachována. Ve výbavě se očekává také integrace čtečky otisků přímo do displeje! A cena ? Ta se má podle odhadů pohybovat kolem 20 tisíc korun. V případě vybavenějších sesterských modelů s vyšší paměťovou konfigurací se může zvýšit v řádech stovek či dokonce tisíců.

  Pokračování ve čtení
 2. Dosud nepotvrzený model Nokia 9.

  Dosud nepotvrzený model Nokia 9. Co má nabídnout ?

  Údajně má jít o nejmenší superphone s výbavou vyrovnávající se špičkové konkurenci.

  Nabízí skener oční duhovky, otisku prstů a certifikace IP68. To vše má být samozřejmostí v doprovodu s nejnovějším procesorem Snapdragon 835.

  Nokia 9 bude mít minimálně dvě varianty – jednu s 4 GB RAM a druhou s 8 GB RAM! Jak se budou obě verze lišit dále, je zatím ve hvězdách, ale tohle jsou střípky spekulací v bodech:

  • displej: 5,27", rozlišení 2K (1 440 × 2 560 pixelů), jas 530 nitů, jemnost 557 ppi, režim Always On (neustále zobrazené stavové informace)
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 835, grafika Adreno 540
  • paměť: 4 nebo 8 GB RAM podle varianty, úložiště 64 GB
  • fotoaparát: Dvojitý fotoaparát 13 + 13 MPx sensor sizes (probably black+color sensor)
  • baterie: 3 300 mAh, rychlé nabíjení Qualcomm QuickCharge 3.0
  • OS: Android 7.1.1 Nougat
  • konektory: USB Type-C, sluchátkový 3,5mm jack Více na: https://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-9-se-odhaluje-pujde-o-nejmensi-superphone-spekulace/sc-3-a-1338657/default.aspx

  Dle prvních odhadů několika zahraničních webů by se měla přibližná cena telefonu pohybovat v přepočtu mezi 13 500 až 17 000 Kč.

  Pokračování ve čtení
 3. Že jsou hodinky s e-inkoustem nesmysl? Nikoli.

  Že jsou hodinky s e-inkoustem nesmysl? Nikoli. V Japonsku už se prodávájí !

  Jak displej, tak řemínek FES Watch U hodinek funguje na principu e-paper, tak jako to známe z elektronických čteček knih. Velkou výhodou těchto designových hodinek je vodotěsnost a překvapivě dlouhá výdrž baterie (až 3 týdny na jedno nabití) . Displej spotřebovává energii jen v případě, kdy se mění obraz, při stálém obraze nespotřebovává téměř nic. Nicméně hodinky slouží spíše jako módní doplněk než jako praktická záležitost. Zobrazují pouze čas a datum, záznamy o celodenních aktivitách zde chybí. Propojením s mobilem můžete měnit pouze grafický vzhled hodinek.   

  Pokračování ve čtení
Zavřít